Misteri/ Zjarr pranë Kryeministrisë, përfshihen nga flakët zyrat e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e djeshme në një objekt pranë Kryeministrisë. Sipas informacioneve të para raportohet se zjarri ka përfshirë zyrat e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit. Një kabull elektrik ka marrë flakë duke shkaktuar zjarrin. Por menjëherë janë njoftuar zjarrfikësit që kanë vendosur situatën nën […]

Detaje/ Vrau me kallashnikov vajzën 9-vjeçare dhe ish-bashkëshorten, ja kush është burri që i la të vdekur nënë e bijë 

Kosova është tronditur mbrëmjen e djeshme. Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur në Brekoc të Gjakovës, teksa Pjetër Ndrecaj ka vrarë vajzën 9-vjeçare dhe ish-bashkëshorten me kallashnikov për arsye ende të panjohura. Lajmi është konfirmuar nga Kristë Gjokaj, komandant i stacionit të Policisë së Gjakovës. Nga sa bëhet […]