Paralajmëron Thaçi: Nëse s’ka marrëveshje me Serbinë, do të destabilizohet rajoni

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë, në një konferencë të organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA). Ky Institut […]

Meta takim me Presidentin gjerman: Mirënjohës për mbështetjen

Presidenti  Ilir Meta ka zhvilluar një takim me Presidentin e  Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier. Gjatë takimit presidenti Meta vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera midis dy vendeve dhe shprehu mirënjohjen e thellë për mbështetjen 30-vjeçare të Gjermanisë për zhvillimin e Shqipërisë. Në mënyrë të veçantë, Presidenti Meta vlerësoi […]