Category: Bota

Kriza e Turqisë dhe sanksionet e SHBA, Këshilltari i Trump: E kemi zgjidhjen, por të lirohet pastori Brunson

Këshilltari i Presidentit amerikan për Sigurinë, John Bolton, ka deklaruar se kriza në marrëdhëniet me Turqinë mund të mbarojë në çast nëse Ankaraja do të lëshojë pastorin Andrew Brunson. Bolton bëri komente rreth kësaj çështjeje gjatë një interviste për Reuters në Izarel, ku ndodhet për vizitë. “Qeveria turke […]