Category: Bota

Maryam Rajavi: 40 vjet pas kryengritjes kundër Shahut, është radha e mullahëve të ikin

Më 8 shkurt, mijëra iranianë u grumbulluan dhe marshuan në Paris për të shënuar 40-vjetorin e kryengritjes së popullit iranian kundër diktaturës së Shahut. Marshimi nisi në Sheshin Denfert Rochereau të Parisit dhe përfundoi në Les Invalides përballë Asemblesë Kombëtare Franceze. Protestuesit dënuan shkeljet e vazhdueshme të të […]