Category: Aktualitet

Eurodeputeti paralajmëron: Mandatet “djegin” edhe hapjen e negociatave

Mos prisni që gjithmonë të vijnë arbitër nga Brukseli për të sheshuar çdo grindje, thotë raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian dhe eurodeputeti gjerman, Knut Fleckenstein në intervistë për Deutsche Wellen. Zoti Fleckenstein, Tirana po zien sërish nga protestat. Si i shikoni këto zhvillime? Protestat paqësore në një demokraci janë […]

Kryemadhi firmos djegien e mandatit

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka firmosur lënien e mandatit. Ky veprim vjen pas vendimit së LSI-së për t’ju bashkuar thirrjes së PD-së për lënien e mandateve. Ndërkohë që pas Kryemadhit edhe deputetët e tjerë të kësaj force politike kanë vijuar të firmosin dorëheqjen e tyre nga […]

Protesta, Policia blindon Kuvendin

Mbi 1200 forca policie do blindojnë godinën e parlamentit për protestën e opozitës së bashkuar. i gjithë perimetri do të rrethohet me efektivë ndërsa lëvizja e automjeteve do të bllokohet në të gjitha rrugët që të çojnë për në parlament. Por për këtë duket se kanë menduar dhe […]