Author Archives

shqipsot3

Kryemadhi firmos djegien e mandatit

  Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka firmosur lënien e mandatit. Ky veprim vjen pas vendimit së LSI-së për t’ju bashkuar thirrjes së PD-së për lënien e mandateve. Ndërkohë që pas Kryemadhit edhe deputetët e tjerë të kësaj force politike kanë vijuar të firmosin dorëheqjen e tyre nga […]

Protesta, Policia blindon Kuvendin

Mbi 1200 forca policie do blindojnë godinën e parlamentit për protestën e opozitës së bashkuar. i gjithë perimetri do të rrethohet me efektivë ndërsa lëvizja e automjeteve do të bllokohet në të gjitha rrugët që të çojnë për në parlament. Por për këtë duket se kanë menduar dhe […]

Paralajmëron Thaçi: Nëse s’ka marrëveshje me Serbinë, do të destabilizohet rajoni

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundërta në diskutimet për korrigjim të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë, në një konferencë të organizuar nga Instituti Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA). Ky Institut […]