Sport

Bayern shkatërron Schalken, ngushton diferencën me kryesuesit

Bayern Munich ka shkatërruar Schalken.

Skuadra e Flick fitoi me rezultatin 5-0 në “Allianz Arena” e vlefshme për javën e 19-të në Bundesliga.

Bavarezët e nisën frikshëm takimin, duke shënuar me anë të Rober Lewandowskit (6′), kurse Thomas Muller dyfishoi rezultatin në fund të pjesës së parë.

Vendasit shënuan edhe tre gola të tjerë në fraksionin e dytë të lojës, nëpërmjet Leon Goretzka (50′),  Thiago Alcantara (58′) dhe Sergi Gnabry (90′).

Pas kësaj fitore, Bayern ngjitet në vendin e dytë në kuotën e 39 pikëve, një më pak se kryesuesit e Lepizigut.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: