Showbizz

Alketa Vejsiu prezanton ‘Sanremon’, zbulohet ‘dora e fortë’ e Edi Ramës dhe Lindës

Tashmë është bërë zyrtare, Alketa Vejsiu do të jetë pjesë e listës së prezantuesëve të festivalit të famshëm Italian Sanremo 2020.

Ky lajm ka bërë bujë në rrjet dhe nuk ka kaluar pa u analizuar nga opinionisti Olti Curri i cili thotë se në prapaskenë fshihet ‘dora e fortë’ e kryeministrit Edi Rama dhe bashkëshortes së tij Linda Rama.

Sipas Currit Sanremo këtë vit organizohet nga Lucio Presa (menaxher vipash) që bën edhe strategjitë e komunikimit të kryeministrit italian Mateo Renzi. Presa mësohet se ka shpëtuar kryeministrin Renzi nga një problem me deklarimin e pasurisë.

Kryeministri Mateo Renzi në mediat italiane njihet si “sponsor” i Edi Ramës. Ndërkaq, organizatori i Sanremos Lucio Presa, i cili është i martuar me Paola Peregon kjo e fundit e ftuar në “Dance ëith me” nga Alketa Vejsiu.

Olti vijon të bëjë lidhjen e këtij suksesi të Alketës ku thotë se lidhja e rradhës është mes Vejsiut dhe bashkëshortes së kryeministrit, Linda Rama, të cilat kanë miqësi me njëra-tjetrën.

Rrjeti zinxhir që shtroi rrugën e Alketës për në sanremo është ky sipas Currit: Lucio Presa- Mateo Renzi- Edi Rama- Linda Rama- Alketa Vejsiu”.

1

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: