Aktualitet

Pamje apokaliptike, dëmtimet nga tërmeti që tronditi sot Shqipërinë

Ditën e sotme Shqipëria u trondit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5,8 ballë me epiqendër në Detin Adriatik, 1 km larg qytetit të Durrësit.

Tërmeti ka zgjatur për disa sekonda dhe lëkundjet kanë qenë tepër të forta, duke ngjallur panik te qytetarët dhe duke shkaktuar dëme materiale.

Mësohet se në fshatin Helmes janë shembur disa banesa dhe dy persona kanë mbetur të lënduar rëndë. Mësohet se të plagosurit po sillen drejt spitalit në Tiranë.

Po ashtu, bëhet me dije se në në zonën e “Don Boskos” është dëmtuar një pallat, ndërsa banorët po evakuohen. Dëme ka pasur dhe në zonën e “Komunës së Parisit”, ndërsa dëmtime të konsiderueshme raportohen dhe te Gjeologjiku.

termet indextermet1index70709861_10156457860451156_1223894396064235520_n71086306_10156457860976156_2983007949900742656_n71570040_10156183111127084_2877349761554317312_n

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: