Showbizz

Nëna e Dua Lipës në dimi e jelek, kështu e uron këngëtarja për ditëlindje

Nëna e Dua Lipës po feston sot ditëlindjen.

Këngëtarja Dua Lipa ka postuar në profilin e saj me mbi 30 milionë ndjekës në Instagram një fotografi të nënës së saj ku shihet e veshur në veshje tradicionale shqiptare, foto kjo e vitit 1997.

Ajo ka përzgjedhur disa fotografi të vjetra të Anesës dhe famljes së saj, kur Dua ishte shumë e vogël, për ta uruar nënën për ditëlindje, shkruan Gazeta Express.

Dua e quan nënën “mbretëreshë e jetës sime”, ndërsa më pas në urim thotë se ajo është personi numër një për të, përgjithmonë dhe se e do më shumë se që mund ta shprehin fjalët.

Anesa dhe Dukagjin Lipa janë prindër të tre fëmijëve, Duas, Rinës dhe Gjinit.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: