Aktualitet

Atentati mafioz në Durrës, dy të plagosurit jashtë rrezikut për jetën

Një atentat i frikshëm ndodhi mesditën e sotme në Durrës. Në makinën që drejtohej nga Julian Meçaj me pasagjer Plarent Dervishin janë derdhur breshëri plumbash. Policia njoftoi se dy të plagosurit janë në spital jashtë rrezikut për jetën. Pamjet e fuoristradës, tregojnë se xhami i parë është i blinduar.

Lidhur me këtë ngjarje të rëndë policia informon se “sot rreth orës 13:20, në lagjen 17/1 në Durrës, në rrethana ende të paqarta janë plagosur dyshohet me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar, shtetasit J.M.,36 vjeç, dhe P.D.,47 vjeç, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën në Spitalin e Durrësit “.

Makina është ndjekur për disa minuta dhe qëlluar me armë nga rruga dytësore e Maminasit deri në Shkozet.

Në media raportohet se shenjestra e atentatit Julian Meçaj është pjesë e bandës së Lulzim Berishës. Sipas dëshmive nga vendngjarja, sulmi ka zgjatur për më shumë se 20 minuta, nga një mjet që mendohet të ketë ardhur në drejtim të Range Rover-it nga Porto Romano.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: