Sport

Shkëmbim i bujshëm/ Reali i ofron 3 yje Manchesterit për Paul Pogba

Paul Pogba duket se qëndron në krye të listës së dëshirave për Zinedine Zidane dhe presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez, është i gatshëm të bëjë gjithçka për të transferuar francezin.

Aktualisht kampioni i Botës është nën kontratë me Manchester United dhe anglezët duan rreth 150 milionë euro për kartonin e tij, shifër të cilën Reali i Madridit nuk ka ndërmend ta paguajë kesh.

Pikërisht për këtë arsye, Perez ka bërë gati një ofertë shkëmbimi, ku për Pogba është gati të dërgojë në Manchester plot 3 futbollistë, Gareth Bale, James Rodriguez dhe Keilor Navas, të 3 elementë që nuk gjejnë vend në formacionin e Zidane.

Tashmë gjithçka është në dorën e norvegjezit Ole Gunnar Solskjaer, që pritet të vlerësojë me kujdes të tre futbollistët dhe të japë ose jo miratimin për kryerjen e këtij operacioni, që mund të kënaqë të dy palët.

Kjo pasi me 3 futbollistë të tillë, edhe United do të përforcohej ndjeshëm, pasi bëhet fjalë për 3 emra që kanë fituar shumë në karrierë dhe bartin mbi supe një eksperiencë të konsiderueshme.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: