Politike

Ish-eurodeputetja sulmon BE: Mogherini-Hahn mbyllën sytë për Shqipërinë

Ish-eurodeputetja Doris Pack, ka sulmuar përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, si edhe eurokomisionerin, Johannes Hahn se kanë heshtur përballë korrupsionit dhe problemeve elektorale sipas saj në Shqipëri.

Në një postim në “Facebook”, Pack, e cila njihet për qëndrimet e saj në favor të opozitës në dekadat e fundit, thekson se krerët e lartë të BE kanë mbyllur sytë edhe për faktin se në Shqipëri nuk ka një Gjykatë Kushtetuese.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: