Aktualitet

Banoret ngrene shqetesimin: Na mbyti gazi lotsjelles ne shtepite tona, jemi në gjëndje shoku

Dhjetra banorë nga lagje të ndryshme të Tiranës kanë denoncuar me shqetësim se gazi lotsjelles ka  hyrë në shtëpitë e tyre.

Protesta e opozites ka nisur qe prej ores 18:30 dhe ka pasur shume here perdorim te gazit lotsjelles si para kryeministrise, parlamentit dhe Drejtorise se Policise.

Ne oren 23:00 Rruga para Drejtorisë së Policisë së Tiranë u kthye në fushëbetejën e radhës mes policisë dhe protestuesve të opozitës.

Policia lëshoi ujëhedhësen dhe gazin lotsjellës, ndërsa protestuesit u përgjigjën me hedhje gurësh.

Një banor në Tiranë ka shkruar në inbox-in e Facebook-ut të RTV Ora se në shtëpinë e tij ka hyrë gazi lotsjellës dhe po i shkakton dëme familjarëve.

Gentiani shkruan: “Mirëmbrema. Jam në Rrugën e Kavajës përballë Volksëagenit ose përballë bllokut të ambasadave. Na ka hyre gazi nëpër shtëpia po na lotojnë sytë!!!!! Ç’është ky vampirizëm?!?! As nëpër shtëpi nuk rrimë rehat???”

Nje tjeter banor nga lagjja “Myslym Shyri” dëshmoi shqetësimet.

“Nuk rrimë dot në shtëpi. Është situatë skandalozee. Është e paimagjinueshme. Nuk fleme dot femijet.Jemi ne gjendje shoku nga gazi”

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: