Politike

Grida Duma: Rama qeveris me ministra teknikë, skandal largimi i Bushatit

Grida Duma e ka quajtur “skandal” largimin e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati nga kjo detyrë. E ftuar në “News 24”, Duma tha se largimi i Bushatit tregon se PS dhe shteti udhëhiqen vetëm nga një njeri, ndërsa tha se Rama ka de facto një qeveri teknike.

“PS sot është më shumë e përçarë sa mund të duket në publik, për arsye se PS sot nuk përfaqësohet nga qeveria e vet, në kuptimin qoftë edhe të kontributeve që kanë ministrat aktualë, sepse Rama sot po qeveris me ministra teknikë.Në shumicën e rasteve janë njerëz të panjohur që nuk kanë asgjë për të thënë në kuptimin individual. Arriti dhe kulmimin që zhduku edhe ministrat politike. Për mua është skandal i madh ajo që ka ndodhur me Bushatin, është skandal i madh me ministrin e jashtëm. Ai zhduk komponent të rëndësishëm, që kanë kontributin e vet në PS, kjo tregon qartazi që ky individi është individualisht në pushtet”, tha ish-deputetja demokrate Grida Duma.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: