Sport

Edi Reja firmos kontratën si trajner i Kombëtares shqiptare

Edi Reja është prezantuar zyrtarisht si trajneri i ri i Kombëtares shqiptare.

Në konferencë ishte i pranishëm për t’i uruar mirëseardhjen dhe Presidentit i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka.

Duke u shprehur se me ardhjen e Edi Reja në stolin e kombëtares , Duka tha skuadra do të bëjë hapa para.

Ndërkohë, Reja teksa firmosur kontratën si trajneri i Kombëtares, ka falenderuar Presidentin Duka për besimin. Po ashtu ai zbuloi se si kontaktoi me Dukën për t’u bërë trajneri i  kuqezinjëve.

“Shpresoj që të krijoj një marrëdhënie shumë të mirë me shtypin. Falenderoj presidentin Duka që më besoj mua. Isha i ftuar për të parë ndeshjen e parë të kombëtares shqiptare. Kisha një kontakt me Dukën, pasi unë kisha ardhur për të parë futbollistë të ndryshëm, por presidenti më bëri kërkesë.”tha Reja.

Reja pason Panuçin i cili u largua vetëm pak ditë më parë, pas performancës jo të mirë me skuadrën Kombëtare.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: