Sport

Doreza hekuri dhe kapsolla, policia italiane ndalon tifozët e Ajaksit

Policia italiane ka ndaluar disa tifozë holandezë të cilët ishin nisur drejtë Torinos për të parë ndeshjen e kthimit midis Juventusit dhe Ajaksit.

Sipas autoriteteve, tifozët posedonin doreza hekuri, kapsolla dhe tymuese. Ndërkohë, në lidhje me këtë ngjarje ka reaguar dhe ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, i cili e cilësoi këtë si një akt të turpshëm.

“Ne dënojmë çdo akt dhune, brenda dhe jashtë stadiumit. I falenderoj efektivët e Policisë. Përsa i përket huliganëve, s’ka ndeshje për ta”,

Tifozët e ekipeve të Juventusit dhe Ajaksit kanë krijuar incidente dhe në 10 prill, pak para barazimit 1-1.

Në lidhje me këtë ngjarje policia holandeze arrestoi mbi 100 tifozë të bardhezinjve.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.