Aktualitet

Foto të reja/ Si grabitësit hapën portën e aeroportit dhe…

Publikohen të tjera pamje nga grabitja e disa milionë eurove në Rinas. Nga hetimet e deri tanishme rezulton se organizatori i grabitjes së një sasie të konsiderueshme parash të martën në aeroportin e Rinasit është Admir Murataj. Ai ka hyrë pikërisht me këtë furgon brenda aeroportit. Nën kërcënimin e armëve, grabitësin neutralizuan rojet e sigurisë që po kryenin transportin e parave nga disa autoblinda të bankave të nivelit të dytë, drejt avionit që kishte si destinacion final Vjenën. Ata kanë ngritur duart lart dhe disa janë shtrirë barkas siç i urdhëronin grabitësit.

Murataj që dyshohet se është pikërisht ky person i maskuar në foto, kishte vendosur një maskë silikoni që të mos identifikohej duke u shfaqur si tullac. Burime nga Policia thanë se e gjithë ngjarja ka zgjatur rreth 3 minuta.

kamera-3-768x781kamera-1-768x544

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.