Politike

Basha pas takimit me Palmer: Diskutuam për krizën politike, krimin dhe…

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar në rrjetet sociale pas takimit me zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer.

Basha shprehet se biseda ka pasur në fokus problemet me të cilat po përballet Shqipëria duke filluar nga mungesa e Gjykatës Kushtetuese, Gjykatës së Lartë, korrupsioni dhe kriza politike.

Kryedemokrati thekson se vendi ka nevojë për përkushtim të përbashkët për të ndjekur rrugën drejtë Bashkimit Europian.

Postimi i Bashës.

Bisede e hapur dhe konstruktive me Matthew Palmer mbi situaten: mungesen e Gjykates Kushtetuese dhe Gjykates se  Larte, pandeshkueshmeria, krimi, korrupsioni dhe kriza politike. Perkushtim i perbashket per demokraci, shtetin e se drejtes dhe mireqeverisjen si rruga e vetme per stabilitet dhe Shqiperine ne BE.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: