Politike

Kriza politike/ Basha tregon takimin e fshehtë me Metën në Presidencë

Disa ditë më parë u përfol se kryedeomkrati Lulzim Basha kishte shkuar për një takim sekret larg vëmendjes së medias në Presidencë me Ilir Metën.

Vizita e Bashës te Kreu i Shtetit erdhi në kulmin e krizës politike, ndaj interesi ishte i madh për të mësuar se çfarë kanë diskutuar të dy. Basha ka thënë në “News24” nga Gjermania se takimi nuk kishte asgjë misterioze dhe se ka shprehur pikëpamjet e tij për situatën në vend e njëkohësisht ka dëgjuar pikëpamjet e Presidentit.

“Ka qenë një takim ditën e martë të javës së kaluar, i cili ka zgjatur afro 35 minuta dhe ka qenë një takim tek i cili kam parashtruar pikëpamjet e mia për momentin ku ndodhet vendi dhe kemi shkëmbyer mendime për situatën e vendit. Asgjë misterioze, ka qenë një takim normal. Unë kam parashtruar pikëpamjet e mia dhe kam dëgjuar pikëpamjet e Presidentit”, deklaroi Basha.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: