Politike

Grida Duma takon ambasadorin e OSBE-së në Tiranë. Çfarë thotë Borchardt

Ish-deputetja e PD-së, njëkohësisht sekretarja e marrëdhënieve me publikun ne PD, Grida Duma, është fotografuar mëngjesin e sotëm  në krah të Ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt.

Nuk dihet aryesja e takimit por disa ditë më parë, Borchardt tha se parlamenti është legjitim.

Ai gjithashtu deklaroi se nuk inkurajonte bojkotin e zgjedhjeve lokale nga asnjë parti.

Takimi u mbajt jo shumë larg nga ligjvënësit socialist, në një nga hotelet e kryeqytetit.

“E kam mike të vjetër. Diskutuam për çështje të ndryshme” është shprehur Bernd Borchardt pas takimit , duke iu përgjigjur interesit të gazetarëve.

Borchard u pyet dhe për krizën politike dhe përpjekjet për të miratuar një reformë të re elektorale me deputetët e rinj të parlamentit por nuk dha përgjigje.

Më herët ai e ka konsideruar legjitime por shtoi se do ishte e mirë përmes konsensusit.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.