Sport

Takimi mes agjentit të Hysajt dhe presidentit De Laurantis, vendoset e ardhmja

Në fillim të javës, mediat italiane bën me dije se trajneri Carlo Anceloti vendosi veton për Hysajn dhe dha dritën jeshile për të rinovuar kontratën.

Pasditen e sotme, agjenti Hysajt dhe presidenti De Laurentis do të ulen dhe do vendosin për të ardhmen.

Por, duket se palët janë shumë larg një zgjidhjeje të mesme. “Gazzeta Dello Sport” bën me dije se palët nuk po bien dakord për shifrën që do të përfitojë shkodrani. Të gjitha gjasat tregojnë se agjenti i mbrojtësit dhe De Laurentis mos të gjejnë gjuhën e përbashkët dhe Hysaj në verë të kalojë në një ekip tjetër.

Diferenca mes asaj që kërkohet nga lojtari dhe ofrohet nga klubi është e konsiderueshme.

Interi është gati të përfitojë nga kjo situatë, pasi e ndjek shqiptarin që në merkaton e janarit.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.