Aktualitet

Tension tek Parlamenti, raportohet për 3 efektivë të lënduar

Tensioni mes protestuesve dhe policisë ka shkaktuar plagosjen e tre efektivëve. Situata vazhdon të jetë e tensionuar, pasi protestuesit kanë shkulur gurët nga toka dhe kanë qëlluar drejt forcave të rendit.

Po ashtu, mësohet se edhe një prej manifestuesve ka pasur probleme shëndetësore pas hedhjes së gazit lotsjellës nga policia.

Rreth orës 13.20 një grup qytetarësh kanë rrëzuar traun hyrës të Parlamentit, në tentativë për të hyrë në oborr.

Në këto momente policia është kundërpërgjigjur me gaz lotsjellës.

Kjo ka bërë që protestuesit, mes tyre edhe fëmijë, të shpërndahen nxitimthi, për shkak se janë ndjerë keq. Gaz lotsjellës është përdorur disa herë ndaj protestuesve, duke e vështirësuar qëndrimin e tyre.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.