Aktualitet

Vrasja e ish-policit, provat e reja që kanë në dorë hetuesit

Hetimet për vrasjen e ish-policit Arben Bilali në 30 Janar në Tiranë, duket se kanë ecur mirë. Autoritetet kanë krijuar identikitin e dy personave që morën pjesë në atentat, pasi në duar kanë gjurmët e ADN-së dhe të gishtave të gjetura në makinën që u përdor në vrasjen e 50-vjecarit.

Paraprakisht thuhet se autorët e dyshuar janë persona me precedentë penalë. Po ashtu, hetuesit kanë zbuluar nga kamerat e sigurisë në zonë se 50-vjeçari është mbajtur nën survejim disa ditë përpara vrasjes.

Arben Bilali u ekzekutua me breshëri kallashnikovi përpara banesës së tij. Autoret pas kësaj braktisën mjetin e tyre ne Sauk, në zonën e Mjull bathores brenda së cilës u gjet edhe arma që u përdor.
Pavarësisht se e kishin spërkatur mjetin me benzinë, autorët nuk munden t’i vinin flakën për shkak të frikës se do zbuloheshin nga policia.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.