Politike

Furtunë shkarkimesh në polici, çfarë po ndodh me drejtuesit kryesorë?!

Paraditen e sotme u njoftua zëvendësimi i drejtorit të Policisë në Vlorë, Gentjan Shehaj me Artion Dukën, i cili më herët ka qenë shefi i Uniformave Blu në Berat.

Por gjatë pasdites shkarkimet në radhët e Policisë së Shtetit kanë vijuar. Mëoshet se është firmosur nga Ardi Veliu edhe largimi i drejtorit të Fierit, Albert Nushi.

Nushi është emëruar zv.drejtor për rendin dhe sigurinë publike në Elbasan, ndërsa drejtori i ri i Policisë së Fierit është komanduar zv.drejtori aktual  Andon Marko.

Vala e ndryshimeve në Policinë e Shtetit ka nisur prej ditës së djeshme me “dorë të hekurt” nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Sipas “SOSnews” është shkarkuar edhe drejtori i policisë së Tiranës Kastriot Skënderaj, i cili më 8 mars ka hequr nga zyra të gjitha sendet e tij personale, por kjo lëvizje ende nuk është konfirmuar.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.