Politike

Sherr live Hila-Braimllari: LSI 8 vite pushtet, bëri ‘vrimë në ujë’ për krimin!

Debati për çështjen e djegies së mandateve dhe krizën politike në vend, ka përfunduar në sherr midis drejtuesit të emisionit “Arena”, Dritan Hila me ish-deputetin e LSI, Endrit Braimllari.

Teksa Braimllari tha se opozita po proteston kundër krimit të organizuar, Hila i kujtoi se partia e tij ka qenë 8 vite në pushtet dhe ka bërë “një vrimë në ujë” në këtë drejtim.

DEBATI:

Klosi: Të paktën zyrtarisht, populli nuk është me ju.

Braimllari: Me krimin e organizuar?

Klosi: Të lutem tani mos e hap temën nga fillimi.

Hila: Mos kalo në propagandë o Endri. Ku e ke krimin e organizuar? Kë ke futur në burg? Ke qenë 8 vjet në pushtet. Endri ke pasur 8 vjet Llallën aty dhe ka bërë një vrimë në ujë. Përveç 2016-s që ke rritje të shitjes së drogës, në 20 vite të tjera i ke barabartë. E lëmë krimin e organizuar.

Braimllari: Nëse ju na ftoni në studio dhe na thoni mos flisni për krimin për çfarë do flasim ne?

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.