Politike

Kryemadhi “sfidon” Ramën: Iki nga politika nëse ai mbledh aq njerëz sa opozita!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur sot rreth situatës në vend dhe protestave që po organizon opozita. Duke ju referuar kërkesë për largimin e kryeministrit Rama, ajo tha se shefi i qeverisë nuk mund të largohet me protesta paqësore.

Kryemadhi vendosi edhe një “bast” duke thënë se largohet nga politika nëse Edi Rama mbledh kaq shumë njerëz në shesh sa opozita.

“Edi Rama nuk rrëzohet duke bërë ne protesta paqësore. Në po sensibilizojmë opinion publik. Ne po menaxhojmë në mënyrën më stoike urrejtjen e qytetarëve ndaj Edi Ramës”, tha ajo në ‘Opinion’.

Po në qoftë se Rama organizon mbështetësit dhe militantët e tij a mund të ketë një përplasje civile?

Kryemadhi: Unë jam e gatshme dhe unë tërhiqem automatikisht nëse zoti Rama mbledh të njëjtët qytetarë që mblodhi opozita në 16 shkurt. Iki nga politika.

Po çdo parti në pushtet mbledh…

Kryemadhi: Jo, nuk i mbledh dot! Prapë me gjithë infrastrukturën që zoti Rama mund t’ju krijojë qytetarëve.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.