Politike

Basha në takim me mësuesit: Pensionet nuk u dalin as për të mbyllur muajin

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, e nisi ditën e 7 Marsit në një takim me mësuesen e tij kujdestare dhe mësuese të tjera të Tiranës.

Basha u shpreh se mësuesit nuk mbyllin dot muajin me pesionet e tyre. Sipas tij, Shqipëria i ka një borxh të madh atyre.

“Shoqëria jonë u ka një borxh të madh brezave të tërë të mësuesve që sot në pensionet e tyre nuk mbyllin muajin. Ne duhet dhe do të bëjmë më shumë për mësuesit sot dhe nesër që të kenë paga me dinjitoze, kushte më të mira për mësimdhënie dhe trajtim dinjitoz. Sepse mësuesit janë garancia për cilësinë dhe forminin e brezave të ardhshëm”,- tha Basha.

Ndërsa më herët në një shkrim në rrjetet sociale, kryedemokrati Basha shprehu mirënjohjen dhe urimet e tij për çdo mësues.

“Gëzuar 7 Marsin! Mirënjohje pafund çdo mësuesi që është kthyer në prind të dytë për breza të tërë nxënësish! Askush nga ne s’do ishim këta që jemi sot, pa përkushtimin dhe sakrificat e tyre. Urime”.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: