Sport

Durmishaj ka zgjedhur Greqinë, tifozët grekë nuk e duan. Ja çfarë shkruajnë në rrjetet sociale

Sulmuesi me origjinë vlonjate, Fiorin Durmishaj ka refuzuar Kombëtaren shqiptare, teksa ka zgjedhur të përfaqësojë Greqinë.

Ky vendim i 22-vjeçarit ka bërë një bujë të madhe në mediat shqiptare si dhe ato greke.

Edhe pse bëhet fjalë për një futbollist që është duke shkëlqyer me fanellën e Panioniosit, helenët duket se nuk e kanë mirëpritur aspak zgjedhjen e Durmishajt.

Në një hulumtim të bërë në mediat sportive greke, vihet re se reagimi i sportdashësve grekë për ish-sulmuesin e Kombëtares Shpresa, nuk ka qenë aspak dashamirës, duke nxjerrë në pah, krenarinë e tyre të tepërt.

“Vetëm grekë në Kombëtare! Durmishaj nuk ka vend këtu, duhet të shkojë të luajë me vendin e tij”, shkruanin një pjesë e madhe e tifozëve greke në rrjetet sociale.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.