Sport

Një arbitre do të gjykojë derbin Tirana-Partizani

 

Derbi kryeqytetas Tirana-Partizani, do të luhet këtë të premte në stadiumin “Selman Stërmasi”. Në këtë sfidë, e cila është më e zjarrta e kampionatit shqiptar, do të mbahet mend pasi do të thyejë tabunë mashkullore, pasi mes gjyqtarëve të takimit do të jetë dhe një gjyqtare grua.

Gjyqtarja nga Elbasani, Emanuela Rusta, arriti të marrë stemën e FIFA-s. Rusta është e para gjyqtare grua nga Shqipëria që gradohet në nivel ndërkombëtar.

Ndërkohë, mësohet se do të jetë gjyqtare linje dhe do të asistojë kryesorin Enea Jorgji në momentet delikate që mund të zhvillohen në zonën e rreptësisë.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.