Politike

Basha tregon takimin me eurodeputetët: Folëm hapur, problemi që kishim

1551286191_basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka treguar takimin që zhvilloi me delegacionin e Parlamentit Europian. Sipas tij problemi më i madh që kishte gjatë këtij takimi me eurodeputetët ishte keqinformimi që qeveria kishte bërë për situatën.

Folëm hapur dhe shkoqur me miqtë tanë”, theksoi Basha, ndërsa në krah të tij ishin aleatët.  Kryedemokrati tha se e vetmja zgjidhje është një qeveri tranzitore, zgjedhje të lira e të ndershme që sipas tij do t’i kthejë legjitimitetin institucioneve.

I pyetur nga gazetarët nëse ndërkombëtarët kanë ndryshuar qëndrimet e ashpra për djegien e mandateve dhe protestat, Basha tha se se faktori ndërkombëtar ka pasur gjithmonë shqetësim stabilitetin dhe kjo është e kuptueshme.

Por a do të ketë një tryezë tjetër e mbikëqyrur nga ndërkombëtarët. Për këtë Lulzim basha tha: Nuk do ketë një 2017 tjetër, Edi Rama e morri 2017 dhe e ktheu në dosjen 339. Shkatërroi procesin zgjedhor që të kapte tepsinë.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.