Aktualitet

Braçe kryetar i PS-së? Zv.kryeministri: Nuk mund ta parashikoj se çdo ndodhë

Zv.kryeministri Erjon Brace është pyetur në emisionin ‘A show’ në “News24” nëse e sheh veten si kryetar të Partisë Socialiste pas ca vitesh.

Brace u shpreh se ndihet i nderuar që është pjesë e PS dhe se për momentin i mjafton pozicioni që ka.

“TV është i mirë për t’u informuar, por unë nuk mund të flas për këtë pjesë sepse çdo gjë arkivohet. Unë nuk mund të parashikoj se çfarë mund të ndodhë pas ca vitesh. Por unë jam i nderuar nga PS dhe nga votuesit. I jam mirënjohës atyre që kanë themeluar PS sepse më kanë dhënë mundësinë që unë të jem i lirë dhe të them atë qe mendoj. Se çfarë mund të jem unë nesër varet nga njerëzit që votojnë PS. Unë jam mjaft për kaq sa jam”, tha zv.kryeministri.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.