Aktualitet

A do arrestohet Dako? Reagon zyrtarisht Prokuroria

Prokuroria e Përgjithshme i është përgjigjur interesit të emisionit “Opinion” nëse ka një hetim të hapur për kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako për trafikimin e votës.

Live në emisionin “Opinion”, zëdhënësi i Prokurorisë së Përgjithshme është shprehur se për çështjen e Dakos vazhdojnë hetimet me ritëm të përshpejtuar, në kuadër të dosjes 339.

“Për çështjen në fjalë vazhdojnë hetimet me ritëm të përshpejtuar. Fakti që Vangjush Dako nuk është person nën hetim nuk do të thotë që nuk po hetohet veprimtaria e tij.

Po hetohet veprimtaria e tij dhe shumë personave të tjerë dhe në fund do të konkludohet nëse ka ose jo elementë të veprës penale”, thuhet në reagimin e prokurorisë

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.