Showbizz

Dy shqiptaret që parakaluan në tapetin e kuq të “Oscar 2019”

Mbrëmjen që lamë pas u zhvillua ceremonia e 91-të e ndarjes së çmimeve ‘Oscar’. Krahas shumë yjeve botërorë që bën parakalimin e tyre në tapetin e kuq, kanë qenë edhe dy nga shqiptaret më të famshme në botë, këngëtaret Bleona Qereti dhe Rita Ora. Bleona u shfaq në tapetin e kuq me një fustan tejet elegant ngjyrë argjendi.

Gjithashtu Bleona ishte e ftuar edhe në festën pas çmimeve Oscar, organizuar nga ‘Vanity Fair’. Në këtë festë ka qenë edhe këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora. Ajo është shfaqur më guximtare sa i përket veshjes, ku përmes një fustani të zi transparent ka bërë të flitet për të.

Rita gjithashtu ka kujtuar përmes postimeve në rrjete sociale performancën e saj në skenën e Oscar në vitin 2015 me këngën “Grateful” ku ka rrëmbyer miliona duartrokitje. Tashmë është kthyer në traditë për Bleonën dhe Ritën të jenë pjesë e këtyre eventeve të rëndësishme, ku janë të ftuar yjet më të njohur në botë.

s1-5s5-2

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.