Sport

“I kam premtuar Championsin Buffonit, tani s’ma lë vendin”

buffon_1550257963-5833667

Paris Saint Germain e ëndërron Ligën e Kampionëve.

Për ta fituar këtë trofe, ndër vite klubi francez ka blerë lojtarë të shumtë, por asnjëherë nuk ia ka dalë.

Në Francë mendojnë se tani është momenti, me Neymar e Mbappe në formacion, e po ashtu edhe me një legjendë siç është Buffoni, i cili kurrë nuk e ka fituar trofeun e Champions League.

Ata janë pothuajse me një këmbë në çerekfinale pas fitores së madhe prej 0-2 në Old Trafford ndaj Manchester Unitedit.

Neymar Junior ka zbuluar se i ka premtuar Giggi Buffonit titullin e Ligës së Kampionëve, meqenëse është trofeu i vetëm që i mungon në sirtar.

“Shpresoj të kthehem për çerekfinale të Champions League, nëse PSG e eliminon Manchester Unitedin”, thënë Neymar.

“Buffon? Ai është fenomen. Është nder për mua të jem pjesë e karrierës së tij”, shtoi Neymar.

“Ai është person shumë i mirë, kam folur me të dhe i kam thënë: e di se e dëshiron trofeun e Champions League, këtë vit do të jap gjithçka që mundem për ta fituar atë për ty”.

“Dhe kur u lëndova, ai më dërgoi mesazh dhe më tha: ‘hej, hajde kthehu sa më parë sepse më ke premtuar!”.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.