Politike

Sherri për Cakajn/ Elona Guri, Ramës: S’të bëjnë derman ilaçet, do shkon në të t’Surrelit

elona guri 1 index

Mosdekretimi i Gent Cakajt ka shkaktuar një furtunë të vërtetë në politikën shqiptare. Kryeministri Rama fyeu dje disa herë kreun e shtetit për këtë vendim, ndërsa vetë Meta u përgjigj sot se ai nuk do të intimidohej dhe do ta garantonte funksionimin kushtetues të institucionit. Këtij qëndrimi u përgjigj sërish Rama duke ironizuar bashkëshorten e presidentit, kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhin.

“I ka vjedhur doktoresha e Shkencave faqen zyrtare”, shkruajti Rama.

Në gjithë këtë debat, u përfshi edhe anëtarja e kryesisë së LSI, Elona Guri.

“Ah more Edi, ske cben keshtu eshte kur ndihesh i kompleksuar nga doktoreshat. Hall i madh te ka rene, sa as Doktoresha qe ke ne paradhome me tabaken e praruar me ilace ste ben derman.
Ti mire ben qe kerkon ndihme nga doktoreshe tjeter, por kjo do te sheroje tamam ama se ta di diagnozen. Dhe do te te coje ne t’Surrelit!

Ah dhe nje gje, disiplinohu te flasesh si kryeminister…”, shkruan Elona Guri në “Facebook”.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.