Politike

Unaza e Re/ Basha: Lumi i Lanës u devijua me firmën e Ramës dhe Veliajt

basha-3-1-770x433

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ishte sërish në krahë të banorëve të Unazës së Re.

Ai tha se opozita do të mbështesë qëndresën qytetare kundër kësaj bande hajdutësh.

Sipas tij, falë qëndresës qytetare dhe asaj të studentëve, askush nuk është duke rënë më pre e propagandës.

‘Përsëris edhe njëherë vendosmërinë time dhe të gjithë opozitës për t’u qëndruar në krahë qytetarëve në kauzën e tyre. Sot është kauza e të gjithë shqiptarëve të cilët nuk pranojnë vjedhjen dhe poshtërimin. Ftoj mediat të bëjnë detyrën e saj, dhe të mos bëhen pjesë e mashtrimeve qeveritare. Studentët me qëndresën e tyre kanë treguar një të vërtetë të madhe, që kur studentët i thyen hundët qeverisë, nuk ka më njeri të hajë çorbën e propagandës’, – tha Basha.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.