Aktualitet

Tronditet Tirana/ Vrasje me armë zjarri në Laprakë, vdes me plumb në kokë 17-vjeçarja, plagoset i riu

policia-naten-770x433

Një ditë pas Krishtlindjeve, përgjaket kryeqytetit. Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur në Tiranë në zonën e Laprakës në orën 18:17 të pasdites.

Një vajzë 17-vjeçare e identifikuar si Griselda Gjinkola, është qëlluar me plumb në kokë dhe ka ndërruar jetë në spital, ndërsa një djalë 23 vjeç, Erion Denga është plagosur me plumb në shpatull dhe ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Mësohet se dy të rinjtë kanë qenë në një makinë kur kanë rënë pre e një atentati, pasi ndaj tyre është qëlluar me breshëri plumbash.

Mediat raportojnë se makina ku ishin dy të rinjtë ishte e ndaluar.

Pak pas ngjarjes, një autoambulancë i ka dërguar dy të rinjtë në spital, ku vajza ishte ende në gjendje vitale.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.