Sport

VIDEO/ Shikoni tifozët skocezë, “koncert” me gajdet e tyre në stadiumin e Shkodrës

Tifozët skocezë kaluar një fundjave të mrekullueshme në Shqipëri mes birrave, këngëve, mikpritjes dhe fitores 4 me 0 në “Loro Boriçi”. Gjatë gjithë qëndrimit në Tiranë dhe në Shkodër ata e bënë festë: sidomos brenda në stadium. Shqipsot ju sjell një video interesante të filmuar nga vetë tifozët skocezë ku ata duken duke kënduar me gajden tipike, të veshur me fustanellat po tipike.

Fustanella, e cila është një uniformë tradicionale që skocezët veshin gjatë ceremonive zyrtare dhe ngjarjeve të tjera të veçanta, u ka tërhequr vëmendjen të gjithë qytetarëve shqiptarë. Tifozët skocezë janë shprehur mjaft të emocionuar që ndodhen në Shqipëri dhe u pëlqen shumë vendi ynë.

Të pyetur se çfarë mendojnë për Shqipërinë, njëri prej tyre u shpreh: ”Jam shumë i lumtur që ndodhem në Shqipëri. Është fantastike, e duam shumë!”, raportuan mediat shqiptare.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.