Sociale

Protestuesit hedhin tymuese para bashkisë. Veliaj mungon në mbledhje

pro10

Është shoqëruar me tension dhe përplasje protesta e banorëve të Unazës së Re përpara bashkisë së Tiranës. Sakaq ka nisur mbledhja e këshillit bashkiak, aty mungojnë jo vetëm këshilltarët e djathtë, por edhe vetë kryetari i bashkisë, Erion Veliaj.
Protestuesit shprehen të revoltuar jo vetëm për faktin se askush nuk i pret në bashki, por edhe për faktin se sipas tyre, z.Erion Veliaj i quajti “shpellarë”.
Sakaq, protestës i janë bashkuar këshillatët bashkiak të LSI dhe të PD-së.
Protestuesit hedhin flakadanë dhe shashka në dyert e bashkisë.

Ata brohorasin: “Jemi një, jug-veri”, “Jemi të gjithë shqiptarë”, “Duam dëmshpërblim”, “Shtëpia mbrohet me gjak”.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.