Aktualitet

“Shullazi”, Gjykata e Krimeve të Rënda jep vendimin. “Shpërthen” avokati: Fatkeqësi!

14 vjet burg ka dhënë Gjykata për Krime të Rënda për Emiljano Shullazin, të akuzuar për një sërë veprash penale, mes të cilave edhe gjobvënia.

Vendimi u mor këtë të martë për të gjithë anëtarët e bandës së kryesuar prej tij, të cilët u njohën me dënimet respektive.

Pas vendimit që dha sot Gjykata e Krimeve të Rënda, duke dënuar me 55 vite burg në total bandën ‘Shullazi’ ka reaguar avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçe.

shullazi-1-770x433

Përmes një deklarate për mediat Meçe tha se akuzat në fjalë ishin të stisura. Po ashtu ai nuk kurseu as kritikat për Gjykatësit e kësaj çështje, ndërsa tha se ata nuk bëjnë dot dallimin mes të drejtës civile e penale.

“Është fatkeqësi. Pati edhe akuza që ranë poshtë nga gjykata. Duhet të binin edhe këto akuza. Vendimi për “Vollgën’ s’u dha i arsyetuar. Fatkeqësi është se kjo gjykatë është se nuk i shpëton dot presionit. Në fushën që operojnë nuk janë në gjendje të bëjnë dallimin mes të drejtës civile, penale dhe administrative. E konsideroj një konflikt të pastër civil. Akuzat janë të stisura”, -tha Meçe.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.