Sociale

Kërkohej nga Interpoli. Kush është doktori i Shkencave, i arrestuar sot nga policia

I arrestuari nga policia ditën e sotme, i cili kërkohej dhe nga Interpoli, është doktor Shkencash dhe pedagog në Fakultetin e Ekonomisë në Tiranë, dhe quhet Dritan Shoraj.

Ai kërkohej për llogari të drejtësisë italiane, ku ishte dënuar me burg për trafik droge.

Burime për gazetën Panorama, bëjnë me dije se Shoraj, pavarësisht se ishte i dënuar më 4 vjet burg në Itali, jepte mësim në auditorët e Fakultetit të Ekonomisë, në Tiranë.

Seksioni i Forcës së Operacioneve Speciale dhe Kërkimit në D.V.P. Tiranë në bashkëpunim me Interpol Tirana, në bazë të informacioneve të marra në rrugë arrestoi shtetasin e shpallur në kërkim ndërkombëtar. Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga zyra e Interpolit Tiranë.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.