Politike

Rama siguroi se s’do ketë monopol bastesh online, Bastarena: Nuk prekemi nga ligji, jemi licensuar

Një ditë pasi kryeministri Edi Rama ka siguruar qytetarët se në Shqipëri, nuk do të ketë monopol basteve online dhe se për to nuk ka më shpëtim, kompania Bastarena ka publikuar në faqen e saj një mesazh, për klientët, ku i siguron se ata do të jenë të vetmit në treg edhe pas 1 janarit 2019.

Por shqetësimit klientëve, Bastarena shkruan se ajo është e vetmja kompani e licencuar për lojërat e fatit online dhe se nuk preket nga ndryshimet ligjore.

“Në zbatim të masave të ndërmarra nga qeveria shqiptare, duke filluar nga data 1 Janar 2019 do të pushojnë së funksionuari të gjitha kazinotë elektronike si dhe pikat e basteve/llotove, përveç atyre online. Bastarena si e vetmja kompani e licencuar e lojërave te fatit online, nuk preket nga këto ndryshime ligjore. Bastarena ju siguron se llogaritë tuaja janë plotësisht të sigurta dhe ju fton të luani dhe argëtoheni në faqen tonë zyrtare bastarena.com. Faleminderit!”, shkruan Bastarena.

Ndërkohë në faqen e tyre ne web Bastarena shkruan se është një shoqëri me besueshmëri shtetërore me garancinë e qeverisë shqiptare.

Shoqëri e besueshme me garanci shtetërore. Partneritet me një Ofrues Shërbimi me përvojë i cili operon në tregun e lojërave elektronike në distancë që nga viti 1996, me një ekip me eksperiencë 10 vjeçare në lojërat elektronike në distancë. Aktualisht, Bastarena është Shoqëria e parë dhe e vetme e licencuar në treg për lojërat elektronike në distancë. Ne Ju shërbejmë me përvojën tonë të konsoliduar, me garancinë e Qeverisë Shqiptare. Ne krenohemi për ofrimin e platformës së vetme ligjore të lojërave elektronike në distancë me shërbime loje miqësore, të ndershme, praktike, argëtuese, me cilësi të lartë, që janë të besueshme dhe të audituara. Bastarena është e angazhuar për të bërë gjithçka që është e mundur për t’u dhënë klientëve të saj një eksperiencë të kënaqshme lojërash, duke pranuar se lojërat e fatit mund të shkaktojnë probleme për një numër të vogël individësh. Për të siguruar që Ju të vazhdoni të keni luajtje të sigurt dhe të menaxhueshme, ne mbështesim plotësisht Luajtjen e Përgjegjshme.” – shkruhet në webin e Bastarena.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.