Aktualitet Politike

Padia e Ballës, prokuroria thërret për dëshmi liderin e PD

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të thërrasë për të dëshmuar deputetin Ervin Salianji, pas publikimit të video-përgjimit të Fredi Alizotit, mbrëmjen e djeshme në “Opinion”.

Sakaq, mësohet se ditën e premte organi i akuzës ka vendosur të thërrasë edhe kreun e PD-së Lulzim Basha.

Basha thanë burimet është thirrur për çëshjen “Xhisiela”, pasi është paditur për shpifje nga Taulant Balla. Kujtojmese pas denoncimit te Emiljano Nuhut se eshte kercenuar nga Balla, ku i fundit depozitoi padi per shpifje per Bashen, Nuhun dhe gazetarin Collaku.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.