Aktualitet

Ja kush është Xhisela Maloku, u dhunua nga djali i deputetit

Që nga korriku i këtij vitit ka trazuar politikën. Por duhej një interivistë e një ish efektivi policie, që të zbulonte skandalin e madh.

Bëhet fjalë për rastin e Xhisiela Maloku, që sipas autoriteteve është dhunuar dhe përndjekur nga djali i deputetit socialist Rahman Rraja.

Dhunimi në datën 19 korrik
Vajza është telefonuar nga djali i deputetit dhe më pas janë takuar tek “Hotel Boci” me vendndodhje në rrugën e Rinasit. Sipas vajzës 24-vjeçari e kërcënuar me armë, i ka thyer telefonin vajzës dhe sapo janë futur në dhomë ka filluar të ushtroj dhunë duke e goditur me shkelma, i ka fikur cigaren në trup duke i thënë: “trego ku do shkosh se do të të vras…këtu”.

Shkak për këtë është bërë një sms dërguar Xhisiela Malokut nga një shoqe e saj. Për 15 minuta djali i deputetit e ka kërcënuar vajzën: “nuk do të të vras, do të të plagos… Dua të vuash e jo të vdesësh direkt.”

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.