Politike

Përplasja me policinë, deputeti i PD publikon pamjet në Korçë: Jo me qeverinë përdhunuese!

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka postuar në adresën e tij në Facebook, momentet e përplasjes së protestuesve me policinë në qytetin e Korçës, gjatë marshimit në shenjë proteste kundër kryeministrit Edi Rama.

Sipas Balliut, revolta e sotme tregoi se qytetarët  “nuk bashkohen me qeverinë e drogës, e ata që fshehin krimin”.

Deputeti i djathtë shkruan se “vullneti i qytetarëve arriti të çajë kordonin e policisë së pafuqishme”.

Statusi i plotë

Kjo revoltë tregoj se qytetarët nuk bashkohen me qeverinë e drogës, nuk bashkohen me përdhunuesit e partisë, nuk bashkohen me ata që fshehin krimin.

Sot arritëm të çajmë kordonin nga Policia e pafuqishme përpara vullnetit të qytetarëve.

Bashkë do ti shporrim bandat në pushtet.

Është koha e qytetarëve.

Demokracia fillon me ju dhe vazhdon me ju.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.