Sociale

‘Çmendet’ Rama, kërcënon nënkomisarin: Nuk do t’i ndahemi këmba këmbës atij horri…

Kryeministri Edi Rama kalon çdo parashikim duke kërcënuar nënkomisarin Emiljano Nuhu, i cili denoncoi rastin e përdhunimit të Xhisiela Malokut nga djali i deputetit të PS-së, Rrahman Rraja. Në reagimin e tij Rama është treguar edhe më i ashpër se vetë Taulant Balla. Kryeministri e ka quajtur ‘horr’ oficerin e policisë.

‘Një horr i kthyer në hero, ka sabotuar hetimin dhe ka përdorur rastin për të marrë azil. Nuk do t’i ndahemi këmba këmbës atij horri’, tha Rama, duke i mëshuar idesë se Emiljano Nuhu e ka sajuar këtë denoncim vetëm për të përfituar azil politik.

Ky është një tjetër rast i paprecedentë i kryeministrit, që sulmon dhe kërcënon ata të cilët  denoncojnë njerëzit e oborrit të ‘Rilindjes’. Me po të njëjtën gjuhë reaguan edhe ndaj Dritan Zaganit tre vjet më parë, por më pas rezultoi se të gjitha akuzat e Zaganit për drogën dhe Saimir Tahirin ishin të vërteta.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.