Aktualitet

Kallzimi penal ndaj Veliajt, Klevis Balliu: Kryeprokurorja Arta Marku në shërbim të mafies!

Deputeti i Partise Demokratike, Klevis Balliu ka reaguar sot lidhur me kallzimin penal te opozites ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj. Ai akuzoi Arta Marku  si nje kryeprokurore ne sherbim te mafias.

POSTIMI I PLOTE

PSE HESHT LALI ERI?
PSE KRYEPROKURORIA PENGON HETIMET?

Prej 5 ditësh PD ka kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre kreun e bashkisë Erion Veliaj, por ai HESHT.
Lali KULLA nuk ka asnjë fjalë për milionat e eurove që i dhuroi kompanisë Fusha.SHPK.
Lali KULLA hesht për 2.6 milion eurot që ua mori qytetarëve për tja dhuruar klientëve të tij, gjasme për të mbjellë pisha.

FB_IMG_1537729644323

Por Kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, e vënë nën akuzë nga PD vijon të heshtë dhe nuk zbaton ligjin. Ende nuk ka një veprim konkret nga organi i akuzës që Erion Veliaj të japë një përgjigje për këtë aferë të pastër korruptive e klienteliste.
Pse Arta Marku pengon drejtësinë?
Pse nuk përgjigjet ajo për Lali KULLËN?
Në fakt mosveprimi i Prokurorisë tregon se Arta Marku është vënë në shërbim të mafies në pushtet.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.