Aktualitet

Pushime në shtator? Pse jo, temperaturat kalojnë 34 gradë

Për ju që keni planifikuar pushime në shtator, mos u frikësoni! Sipas sinoptikanëve të Meteoalb nga e marta deri në fund të Gushtit moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta përjashtuar zona specifike në veri dhe zonat lindore ku priten shira të dobët dhe të izoluara.

Koha e mirë do të shoqërojë pjesën më të madhe të vendit deri në ditët e para të Shtatorit. Temperaturat maksimale do të shkojnë nga 31 në 34 gradë.

Dhe muaji shtator parashikoj në fakt që të jetë më i ngrohtë sesa një shtator normal, duke qenë se ka pasur një aktivizim të fenomenit gjatë muajit gusht, pritet që deri në fund të 2018 kjo anomali do të sjellë më shumë reshje, si dhe dhjetori që është muaji i parë i stinës së dimrit parashikoj të jetë më i ngrohtë se një dhjetor normal”, thotë meteorologia Tanja Porja.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.