Sport

Sport Mërgim Mavraj pa skuadër, gati transferimi në kampionatin grek

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj është aktualisht pa skuadër, por me shumë gjasa do të transferohet në kampionatin grek të futbollit, pasi skuadra e Aris e do me doemos mbrojtësin në skuadër.

Sipas “Gazzeta.gr”, tratativat mes dy palëve kanë nisur dhe Mavraj ka marrë një ofertë të parë, që mësohet se është refuzuar.

Shkak për këtë refuzim është rroga e ulët që shqiptarit i është ofruar, por bisedimet vazhdojnë dhe shumë shpejt mund të arrihet akordi.

Këtë gjë e pranuan dhe persona brenda klubit grek, që thanë se akordi me Mërgim Mavrajn është shumë pranë. Te skuadra e Aris, Mavraj do të bashkohej me shqiptarin tjetër, Migjen Basha.

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.